Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa

Dobra włoska restauracja – typowe menu

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najbardziej popularny rodzaj restauracji. Cenimy włoskie jedzenie bo jest pyszne, pożywne i ceszy oko. Oczywiście najczęściej jemy pizze. Mocniej wrażliwi smakują równie pyszne potrawy – risotto, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za prawdziwą restauracją włoską należy zwrócić uwagę na elementów: czy trattoria stosuje włoskie produkty, czy w karcie można znaleźć również mniej typowe włoskie dania, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata różnorodność oraz dania z różnych miejsc Włoch. W najlepszej restauracji znajdziemy naturalny klimat Włoch.

Włoska kuchnia nie jest trudna, ale to nie znaczy, że że nie jest pyszna Z pewnością można uznać, że jest to niezwykle smaczna kuchnia europejska .

Aromatyczne wino z Włoch

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która ubiega się do bycia klasycznym punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie może zaniedbywać wina. Kolacja we włoskim klimacie bez wyjątku powinien zawierać również trunek. Odrobina alkoholu to dla Włocha kanon. zobacz o restauracji Najbardziej znane wina z Włoch to toskańskie vin santo, kalabryjskie bivongi oraz noto z Sycylii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście ma być postrzegana jako klasycznie włoska, powinna mieć bogatą kartę win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać indywidualność włoskiego gotowania bez wahania trzeba poszukać restauracji, która potrafi podać nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *