Dobra restauracja włoska Kraków

Smaczna kuchnia włoska
Chcesz dobrze zjeść? Pośród wielu opcji, które oferuje kuchnia z Europy na atencję zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to różnorodność aromatów, połączeń oraz spora dawka składników odżywczych.

Typowe włoskie przyprawy

Naszym rodakom restauracja włoska, łączy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Tymczasem włoskie gotowanie to również takie pyszności jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Podstawowe włoskie posiłki

Makarony to podstawa włoskiej kuchni. Włosi gotują makarony w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wymyśleć składniki których nie można dodać do tej potrawy. restauracja włoska Bianca w Krakowie Ryby, dodatki mięsne i przeróżne przyprawy, sprawiają, że makarony nie są w stanie się przejeść.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska to cienkie ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To również canelloni, gnocchi, ravioli oraz liczne desery – np. tiramisu czy panna cotta. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- gorgonzoli, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *