Ćwiczenia na mięśnie dna miednicy

Coraz to więcej dam, które rodziły swoje dzieci sposobami natury przyznaje, że ma istotne komplikacje z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco własne miejsce po porodzie.

ćwiczenia mięśni kegla

Do niedawna był to temat tabu i mało która z pań decydowała się mówić o własnych kłopotach po porodzie. W szeregu przypadków wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W dzisiejszych czasach jednakże lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, które rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Najczęściej u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha oraz trudności ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą oraz co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakże kolosalny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć nadzwyczaj błyskawicznie po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym porządniej, albowiem ćwiczenia przynoszą wtenczas poprawniejsze rezultaty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się różnego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w właściwy sposób kurczyły. Poza tym, bardzo ważną kwestią są też treningi oddechowe, jakie wypada w następnej kolejności jak na ogół powtarzać. Oprócz tego, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest w głównej mierze paniom, które miały więcej porodów. Mogą jednakże z niej korzystać również panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Bardzo prędko zezwala ona wrócić do normy i czuć się poprawnie. Dużo pacjentek myśli, że dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub też dokuczliwości bólowe. Lekarz ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest również szansę skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki leczniczej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *